Wrastające paznokcie są obecnie problemem bardzo powszechnym, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja. Jeżeli paznokcie wrastają należy koniecznie skontaktować się z gabinetem specjalistycznej pielęgnacji stóp w celu szybkiej interwencji.

Stosujemy różne metody korekcji wrastających paznokci, ale przy silnym wrastaniu oraz w stanach nawracających najbardziej skuteczne są klamry drutowe. W rękach wykwalifikowanej, doświadczonej pedikiurzystki są one metodą doskonałą.

Klamry – sukces w korekcji wrastających paznokci
Klamry do korekcji wrastających paznokci znane są od ponad 60 lat. Oddziałują na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Odpowiednio przygotowane klamry w kilku rozmiarach dopasowuje się do kształtu paznokcia.

Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu.

Kiedy stosować:

  • przy silnym wrastaniu paznokci i w stanach nawracających
  • jeżeli zrywanie płytki paznokciowej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, a noworosnący paznokieć zaczyna ponownie wrastać

Klamry na wrastające paznokcie można stosować już u dzieci powyżej 5 roku życia. U dzieci młodszych stosujemy tamponadę, która w przypadku delikatnych płytek i systematycznym stosowaniu przynosi bardzo dobre efekty.

Klamra VHO Osthold-Perfect

Klamry VHO-Osthold Perfect to trzyczęściowe klamry wykonana ze stali chirurgicznej, które – w przeciwieństwie do jednoczęściowych klamer Frasera – mogą być stosowana bez konieczności wykonywania wycisku gipsowego lub skomplikowanych prac przygotowawczych, bezpośrednio na chorym palcu. Siłę unoszącą na bocznych krawędziach paznokcia można łatwo regulować, dzięki czemu następuje natychmiastowe odciążenie obrąbka naskórkowego.

Są to najbardziej zaawansowane i najskuteczniejsze klamry w ciężkich przypadkach (paznokcie rurkowate, po ingerencjach chirurgicznych). Nie przeszkadzają podczas chodzenia i nie ograniczają sprawności ruchowej. Zakładanie takich klamer wymaga bardzo wysokich kwalifikacji i wielogodzinnych szkoleń.